X
تبلیغات
زولا
تصویر سه بعدی مقبره کوروش روی نقشه ماهواره‌ای ‌گوگل

این شرکت در تازه‌ترین اقدام خود، پیش از تهیه نسخه جدید این نرم‌افزار تصویر آرامگاه کوروش را سه بعدی کرد. به گزارش میراث خبر به این ترتیب کاربران نرم‌افزار Google earth نه تنها روی نسخه قدیم این نرم‌افزار بلکه روی نسخه جدید آن هم که اکنون به صورت Beta در اختیار کاربران اینترنتی قرار گرفته است می‌توانند مقبره کوروش را به صورت سه بعدی دیده و همانند تصاویر کو‌ه‌ها در این نرم‌افزار به دور آن چرخش کنند.


پیش از این چندین بنای تاریخی و ساختمان مهم در جهان به صورت سه بعدی روی صفحه Google earth دیده می‌شد که از آن جمله می‌توان به کعبه، ساختمان رادیو فرانسه، اهرام مصر ، برج ایفل و بسیاری آثار دیگر اشاره کرد. مقبره کوروش در سال 1383 و با رای تمام شرکت‌کنندگان در اجلاس جهانی یونسکو به فهرست میراث جهانی پیوست.

این اثر منحصر به فرد در دشت پاسارگاد واقع شده است و یکی از پربیننده‌ترین آثار باستانی کشور محسوب می‌شود. همچنین در نسخه جدید Google earth تعداد تصاویر 360 درجه از آثار تاریخی کشور بیشتر شده است که از آن جمله می‌توان به تصاویر 360 درجه میدان آزادی و بخش‌های مختلف تخت جمشید و برخی کوه‌های کشور اشاره کرد.ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
http://www.ghasedaknews.ir/rss/News/?id=14